Wracamy po wakacjach, już od końca sierpnia z przytupem zaczęliśmy końcówkę roku, która jak wiadomo jest najbardziej gorąca w naszej branży. Trzeba było porzucić grę w kulki;) a jak grają Polacy – oto nasza najnowsza infografika. Na podstawie badania i raportu Social Media 6.
Większość internautów ma doświadczenie z grami mobilnymi – 2 na 3 z nich grało w nie w ciągu ostatniego roku. Dla 1/3 grających, gry mobilne stanowią element codzienności – uruchamiają je co najmniej raz dziennie.
Granie na komputerze jest zdecydowanie bardziej popularne niż na konsoli – około połowa internautów grała na komputerze w ciągu roku, natomiast na konsoli był to 1 na 4z nich. Gry komputerowe częściej stanowią również element codzienności – grane są średnio 5 razy w tygodniu, podczas gdy konsola uruchamiana jest przez gracza średnio 2 razy w tygodniu.
Na komputerze internauci najchętniej grają w FIFĘ, Call of Duty oraz GTA.
Granie w gry nie zawsze wiąże się z wydatkami. Ogółem, około połowa graczy weszło w posiadanie płatnej gry (kupioną przez siebie lub inną osobę) w ciągu ostatniego roku.
Już po raz trzeci IRCenter przeprowadziło szczegółowe badanie, w którym analizujemy ścieżki zakupowe on-line w Polsce. W tym roku na zachowania konsumenckie ogromny wpływ ma epidemia koronawirusa. Zmieniła się struktura internautów, gdyż przybyło osób starszych. Ogromny skok nastąpił także w całym polskim e-commerce. Co czwarty internauta deklaruje, że na jego zakupy wpłynęła pandemia.
Pakiet Allegro Smart! powoduje jeszcze częstsze korzystanie z tej platformy
Ponownie pod lupę wzięliśmy początek i koniec ścieżki zakupowej konsumentów, aby dowiedzieć się, z jakich witryn korzystają polscy klienci, na jakich urządzeniach szukają i kupują produkt oraz w jakim czasie decydują się na jego zakup. Struktura miejsc, gdzie internauci zaczynają zakupy nieco się zmieniła, jeszcze wzrosła rola platform handlowych. Wśród nich liderem pozostaje Allegro, której popularność rośnie. Pakiet Allegro Smart! powoduje jeszcze częstsze korzystanie z tej platformy. Większość Polaków, którzy kupili produkt na Allegro, wskazują ten serwis jako regularne miejsce zakupów. Inne sklepy on-line to stałe miejsce zakupów dla 34% Polaków, a sklepy stacjonarne dla 50%.
Najbardziej popularne to Allegro i Google
Okazuje się, że w Polsce niezmiennie dwie najbardziej popularne witryny dla wszystkich robiących e-zakupy to Allegro i Google. To właśnie te dwa miejsca najczęściej występują na różnych etapach w trakcie całej ścieżki zakupowej konsumentów. Tegoroczne wyniki pokazują znaczny wzrost pozycji naszej lokalnej platformy zakupowej zarówno jako miejsca, gdzie zaczynają szukać, jak i miejsca finalizacji zakupów, a także w całym procesie zakupowym. Znacznie spadła rola sklepów stacjonarnych w procesie zakupowym, co jednak wiąże się z zamknięciem galerii handlowych w czasie epidemii.
Decyzja w ciągu 1-2 dni
Okazuje się, że konsumenci decyzję o zakupie podejmują najczęściej w czasie 1-2 dni lub tego samego dnia, w którym szukali produktu.
Pełny obraz tego jak wyglądają etapy ścieżki zakupowej oraz jakie jest ogólne zadowolenie z zakupów on-line prezentujemy w infografice. Są tam m.in. szczegółowe informacje o tym jak często Allegro i Google pojawiają się na całej ścieżce zakupowej konsumentów, gdzie konsumenci zaczynają szukanie produktu w zależności od kategorii, jakie urządzenia konsumenci wykorzystują do zakupów on-line w poszczególnych kategoriach, na jakich urządzeniach użytkownicy zaczynali i kończyli zakupy oraz w jaki sposób pakiet Allegro Smart! wpływa na powody robienia zakupów.
Po kolejnych dwóch miesiącach sprawdzamy nastroje Ukraińców, którzy zostali w Polsce w czasie epidemii.
W czerwcowym pomiarze widzimy, że poziom zaufania Ukraińców do działań polskich władz w zakresie przeciwdziałania pandemii, jak również polityki wobec Ukraińców w dalszym ciągu utrzymuje się na wysokim poziomie. Zmalały obawy o zachorowania swoje oraz bliskich. Istotnie wzrosły obawy, co do wyższych kosztów utrzymania. Lęk przed utratą pracy i spadkiem dochodów pozostał na tym samym poziomie. To rzutuje na deklaracje dotyczące wyjazdu lub pozostania w naszym kraju. W obecnym badaniu widzimy, że spadł odsetek Ukraińców gotowych zostać w Polsce.
Dzięki badaniu dowiedzieliśmy się o wielu interesujących rzeczach,
Jeżeli chcielibyście dowiedzieć się czegoś bezpośrednio od Ukraińców w Polsce, dajcie znać. Kontakt info@ircenter.com.
Doświadczenie pandemii uruchomiło wiele mechanizmów i zachowań, o których jeszcze pod koniec zeszłego roku zupełnie nie myśleliśmy.
Mimo, że ogólnie jesteśmy optymistycznie nastawieni i wierzymy w lepszą przyszłość i pokonanie wirusa, pozostają pytania, jak nasze przeżycia wypłynęły na zmianę zachowań i czy zmiany będą trwałe.
Na poziomie konsumenckim widzimy, że zachodzą procesy przewartościowania postaw. Odnotowujemy to zarówno na poziomie potrzeb, deklaratywnych zachowań, jak i skłonności do konsumpcji w różnych kategoriach produktowych (wyniki sprzedaży).
Co się wydarzyło i co się może wydarzyć?
Przygotowaliśmy krótkie podsumowanie, które z naszych zachowań zmieniły się na czas pandemii, a co ma szansę wydarzyć się i utrwalić w kolejnych miesiącach.
Prezentacja, omówienie zawartości raporty na Zoomie lub bezpośrednio.
Czy social media służą jedynie do utrzymywania relacji ze znajomymi, czy może to już multiproduktowe środki przekazu? Stan Pre i Post-Covid.
Szósta edycja badania syndykatowego IRCenter dotyczy: zjawisk korzystania z treści publikowanych w internecie, tego, jakie informacje i gdzie są poszukiwane, jak wygląda kontakt z ludźmi, markami, celebrytami, zakupów online, odbioru treści wideo, grania w gry.
Najnowszy raport jest wyjątkowy, bo pomiar trafił w czas przed epidemią, dzięki temu mamy unikalną możliwość zebrania i zaprezentowania danych także zaraz po jej zakończeniu.
Zaplanowaliśmy identyczny pomiar tuż po zdjęciu wszystkich obostrzeń., co daje możliwość zamówienia raportu Post-Covid i dowiedzenia się które z naszych zachowań zmieniły się tylko na czas epidemii, a które mają szansę utrwalić się na dłużej?
Wyniki w podziale na płeć, grupy wiekowe, miejsce zamieszkania i wykształcenie. Do tego trendy i dane historyczne. Obszerny materiał 128 slajdów danych ilościowych i jakościowych. Kompleksowe dane zrealizowane na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie N=1000 internautów w wieku 16-75 lat.
Próbka raportu wraz z ofertą do pobrania,
Prezentacja, omówienie zawartości raporty na Zoomie lub bezpośrednio.
Okres panademii to czas zdecydowanych zmian w codziennym życiu zarówno w zakresie pracy zawodowej jak i w życiu prywatnym. Pobyt w domu powoduje wzmocnienie ról – kobiety zdecydowanie częściej niż mężczyźni deklarują, że więcej czasu w porównaniu do sytuacji przed pandemią poświęcają na sprzątanie i gotowanie, zajmowanie się dziećmi oraz modlitwę.
Jak wygląda podział obowiązków w czasie koronawirusa?
I tu ponownie większość obowiązków spada na kobiety. Niemal dwukrotnie częściej, niż mężczyźni zajmują się one obecnie gotowaniem, sprzątaniem, zmywaniem naczyń, odrabianiem lekcji z dziećmi i zajmowaniem się nimi. Pranie to nieustająco domena kobiet. Jeśli chodzi o robienie zakupów i płacenie rachunków – panuje największe partnerstwo.
Okres pandemii skłania nas również do refleksji
W odniesieniu do tego jak zmienią się nasze role po tym jak minie czas izolacji. Najwięcej ankietowanych uważa, że po epidemii koronawirusa kobiety bardziej zaangażują się w życie rodzinne, ale również iż będą bardziej doceniane za to co robią w domu i bardziej zaangażują się w wychowanie dzieci. Co ciekawe taką opinię częściej wyrażały kobiety, niż mężczyźni.
Oczekujemy również, że nastąpi bardziej sprawiedliwy podział obowiązków
Co ciekawe, co drugi mężczyzna jest zdania, że kobiety będą częściej rezygnowały z pracy, jeśli zarobki męża będą wystarczające, aby mogły zajmować się domem. Kolejne 3 miesiące izolacji przed nami. Dzieci nie wrócą już do szkół przed wakacjami, następuje kolejna reorganizacja naszego życia. Jak wpłynie to nasze życie rodzinne? Jak zmieni się podział ról w sytuacji, gdy jeden z rodziców będzie już mógł wrócić do pracy? Jak zorganizujemy wolny czas dzieciom i na kim będzie spoczywał ten obowiązek?
IRCenter będzie w dalszym ciągu monitorować te zmiany i sprawdzać na ile są one związane z pandemią, a na ile staną się naszą codziennością.
Ircenter через місяць перевіряє настрій українців,які залишилися у Польщі після закриття кордонів Польщею та Україною.
Ми побачили досить багато змін, явно покращилося почуття інформованість про ситуацію, зокрема про їх права під час епідемії.Половина страхів стала більше буденністю,особливо страхи які пов’язані з роботою і витратами,де що зменшився страх перед хворобою.
Українці надалі хочуть бути з нами у Польщі і надалі високо оцінюють діяльність польського уряду у зв’язку з епідемією.
Подробиці в
Завдяки дослідженню ми дізналися про багато цікавих речей, тепер саме час для вас – якщо ви хочете дізнатися щось безпосередньо від українців у Польщі, дайте мені знати. Зверніться до info@ircenter.com.