Результати дослідження ринку „Українці в Польщі під час спалаху коронавірусу”.

Autor: Michał

Share on Facebook0Share on LinkedIn0Share on Google+0

За різними джерелами, у Польщі проживає від кількох сотень тисяч до понад мільйона українців, вони є найбільшою групою іноземців у Польщі. Вони підтримують наш ринок праці, і їх внески до інституту соціального захисту (ZUS) значною мірою підтримують цю систему.

Епідемія значно вплинула на становище українців у Польщі. Частина іноземців виїхали за останні два тижні, ситуація тих, хто залишився,є різна. Деякі з них втратили роботу, інші мають менші доходи або проблеми з своєчасною виплатою від роботодавців. Питання житла – це окрема тема. Деякі гуртожитки були закриті, а українці, які там проживали, залишилися без даху над головою. Ті, хто орендує квартиру, бояться не платоспроможності та її наслідків.

Треба пам’ятати, що присутність українців у Польщі після кризи все ще буде дуже важливою. Епідемія є випробуванням на нашу солідарність з тими, хто живе і працює поруч.

Важливо, щоб наші відносини залишалися хорошими, щоб після кризи не виникло другої кризи, спричиненої відсутністю українців, які виїхали і не хочуть чи не можуть повернутися.

IRCenter завдяки дослідницькому проекту, який складається з кількісних досліджень (CAWI), індивідуальних інтерв’ю (он-лайн) та аналізу вмісту в Інтернеті:

  • хоче знати настрій українців;
  • дізнатися, як вони реагують на кризу;
  • визначити їх занепокоєння щодо майбутнього та як вони планують його;
  • перевірити, звідки вони отримують свої знання під час епідемії;
  • визначити, як вони бачать становище своїх сімей у Польщі та Україні;
  • збирати оцінки дій польського та українського урядів під час кризису;         
  • знати очікування та сфери, в яких вони очікують допомоги.

Наше дослідження має на меті інтерес проблемів українців у Польщі в той час, який дуже важкий для всіх, і зокрема для них. Ми хочемо розпочати дискусію про важливість українців для нашої громади та подумати, як їх підтримати тут і зараз.

Завдяки дослідженню ми дізналися про багато цікавих речей, тепер саме час для вас – якщо ви хочете дізнатися щось безпосередньо від українців у Польщі, дайте мені знати.
Зверніться до info@ircenter.com.

 

Michał Kot

Pobierz infografikę z badania